2.travnja-Svjetski dan svjesnosti o autizmu

Svjetski dan svjesnosti o autizmu obilježava se 2. travnja puštanjem plavih balona.Autizam je prvi put identificiran 1943. godine u SAD-u. Istodobno, njemački znanstvenik  dr. Hans Asperger opisao je blaži oblik bolesti koji je danas poznat kao Aspergerov sindrom. U svibnju 2013. godine objavljen je dijagnostički priručnik DSM V, prema kojem su svi poremećaji spojeni u jednu krovnu dijagnozu-poremećaji autističnog spektra -ASD.
Tim povodom učenici naše škole su sa sestrom Agnieszkom priredili prigodnu izložbu. Na taj način su željeli istaknuti nedovoljnu informiranost javnosti o ovom poremećaju koji je sve prisutniji u našem društvu.
Ove godine obilježavanje Svjetskog dana svjesnosti o autizmu obilježava se u izvanrednim uvjetima kada je nužno pridržavanje općih mjera zaštite  tijekom bolesti prouzročene novim koronavirusom.