ODRŽAN SPORTSKI DAN

 

Sportski dan u našoj školi održan je u utorak, 28.6.2024. god.


 

 

 

 

 

 

O važnosti sporta u životu i zdravlju svakog pojedinca govori i činjenica da su u različitim sportskim aktivnostima sudjelovali svi učenici naše škole. Učitelji u područnim školama pripremili su različite sportske igre natjecateljskog karaktera gdje su se okupili učenici iz više područnih škola. Učenici predmetne nastave sa svojim razrednicima prvo su odradili šetnju kroz centar grada i okolne ulice. Na prostoru ispred Centra za kulturu odradili su vježbe zagrijavanja koje je vodio nastavnik TZK Adnan Šaldić. Ove aktivnosti su bile zajedničke s učenicima srednje škole. Uslijedile su ulične utrke učenika predmetne nastave, a za to vrijeme učenici razredne nastave su nastavili sportske aktivnosti u svom dvorištu.
U uličnim utrkama najbolje rezultate postigli su sljedeći učenici:
6. i 7. razred- djevojčice
1. Asja Bjelić
2. Laura Petrić
3. Gabriela Petrić
6. i 7. razred-dječaci
1. Armin Šaldić
2. Oliver Stanušić
3. Kenan Salkanović
8. i 9. razred-djevojčice
1. Emina Omerbašić
2. Sanela Saltović
3. Ivana Iličević
8. i 9. razred-dječaci
1. Arman Hamidović
2. Ivano Lujić
3. Paul Barukčić
Priznanja i medalje najbržim učenicima dodijelili su ravnateljica Nada Bačić i tajnik Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta ŽP gdin Marko Nedić. Moramo napomenuti da je Ministarstvo osiguralo i novčanu nagradu u iznosu 100 KM za pobjednike utrka. Novac će biti naknadno uplaćen na račune roditelja. Ministarstvo je, također, osiguralo vodu i voće za sve učenike predmetne nastave.
Sportski dan je nastavljen na gradskom stadionu gdje su djevojčice igrale odbojku, a dječaci nogomet.
Na kraju ovog dana svi su poželjeli više ovakvih dana tijekom školske godine.

Additional information