„IT GIRLS“ U NAŠOJ ŠKOLI

„IT Girls“ je inicijativa koja ima cilj potaknuti djevojčice i djevojke da već od rane mladosti počnu razmišljati u smjeru informacijskih i komunikacijskih tehnologija (IKT), te da se više uključe u svijet programiranja i programskih jezika kako bi razvile interes za ovaj sektor i povećale mogućnost u odabiru budućih karijera i obrazovanja.

 

 

 

 

Kroz kampanju IT Girls dolaze u vaše škole“ osigurani su Arduino setovi za deset škola u BiH među kojima je i naša škola.
Predstavnici inicijative „IT Girls“ posjetili su i našu školu u četvrtak, 12.9.2019. god. kad je bilo upriličeno potpisivanje Memoranduma o suradnji.
U našoj školi od ove školske godine radi IT Girls sekcija u koju je uključeno 20 djevojčica. Voditelji su nastavnici Igor Vidović, Goran Dujak i Nedim Muftić. Sekcija radi srijedom u 12.40 sati.